Skip to main content
 

Cutter Suction Dredger Üreticisi

Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile Cutter Suction Dredger üretiminde sektörün lider markası !

Cutter Suction Dredger teknolojisi basit bir teknoloji değildir. Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile ürünlerini çok daha kaliteli ve ucuza üretmektedir.

Dip Tarama Özelliği

Marinatek tarafından isteğe ve çalışma şartlarına göre üretilen Cutter Suction Dredger(Hidrolik Tarama) yapabilen Deniz İş Makinaları son derece kullanışlı ve emsallerine göre çok daha uygundur.

Dengeli olması

Marinatek tarafından üretilen cutter suction dredger dubaları son derece dengeli bir sistemde denizde hizmet verir.Denizde iş yaparken dubanın dengeli olması çalışan için oldukça verimli sonuçlar almanızı sağlar.

Emsallerine göre daha kullanışlı olması

Marinatek cutter suction dredger (Hidrolik Tarama) dubaları,aynı ölçülerde üretilmiş dip tarama ve Kesici-Emici-Taraklara göre son derece kullanışlı ve uygun maliyetlerle müşterilerine hizmet verir.

Zemin Etüd Dubası

14 July 2015

Tonoz

Tonoz

20 June 2014

Gabyon

Marinatek Gabyon

3 December 2013

Marinatek Dip Tarama Dubası

Marinatek Dip Tarama Dubası

3 December 2013

Marinatek Dip Tarama Dubası

Marinatek Kepçeli Dip Tarama Dubası

22 October 2013

Haliç Deniz Terminali Yüzer İskelesi

14 October 2013

Marinatek Dip Tarama Dubasi Kiralama

Marinatek Dip Tarama Dubası Kiralama

29 September 2013

Beton iskele

Gemlik Deniz Terminali Ponton İskelesi

17 April 2013

Marinatek Cutter Suction Dredger

25 December 2012

Özel tasarımlı olarak kullanılması

Klasik imalat yöntemiyle üretilen  Cutter Suction Dredger’lı (Hidrolik Tarak) dubalara göre isteğe uygun ve çalışacağınız denizin şartlarına nazaran istediğiniz özellikte dip tarama dubaları ve cutter suction dredger (Kesici-Emici-Tarak) dubaları üretmekteyiz.İsteğiniz doğrultusunda ve çalışacağınız işin çeşidine göre dubalara ek aparatlar monte edilebilir.

Dayanıklı olması

Marinatek ürettiği Hidrolik Taraklı dubaları emsallerine nazaran oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür.Kepçeli tarak ve çeneli kazıcı, tarakların en yaygın olan iki türüdür.Kendinden hareketli tarama gemileri ise dalgalı sularda rahatlıkla çalışabilir ve kendi güçlerini kullanarak hızlı bir şekilde taşıma yapabilirler. Tarama işlemi diğer işlerle çakışmaz.

Denizde dengeli durması

Ürettiğimiz her Cutter Suction Dredger deniz iş makinalarının su üstünde her bir noktası aynı gelmektedir..Birden fazla dubayı birbirine bağladığınızda dahi denge konusunda hiçbir problem yaşamazsınız.Marinatek’in üretmiş olduğu dubalar Dünya’nın her noktasında ki ağır deniz ve hava şartlarında dahi çalışmaya uygun ve verimlidir.

Cutter Suction Dredger nedir ?

En çok kullanılan hidrolik tarama çeşitleri, kesici başlıklı tarama gemileri ve kendinden hareketli tarama gemileridir. Kesici başlıklı tarama gemilerinin en önemli avantajları; birçok zeminde kazı yapabilmeleri, sedimentleri doğrudan pompalayabilmeleri ve malzemeyi dağıtmadan birçok kaya tipini tarayabilmeleridir.

Cutter Suction Dredger nasıl yapılır ?

Tarak gemileri, deniz dibindeki malzemeleri toplayarak farklı bir alana taşınması yolu ile derinliğin artırılmasını ve deniz dibinin temizlemesi gibi su altı kazı işlemlerinde kullanılan iş tekneleridir.Deniz dibinde bulunan gevşek malzeme harici sert kaya gibi zeminleri su altında çalışacak ve derinleştirecek şekilde kullanabileceğiniz hale getirmenize olanak sağlar.

Cutter Suction Dredger’ın faydaları nedir?

Tarama (dredging); genel olarak su altı tabanındaki tortuların (sediment, alüvyon, çamur) toplanıp farklı bir yerde atılması, aktarılması veya çeşitli şekillerde nakledilmesi işlemidir.Dip taramanın amacı su bölgelerindeki derinliğin arttırılması, yeni suyollarının açılması, limanların genişletilmesi kıyıların düzenlenmesi ve dip temizliğinin yapılmasıdır. Günümüzde bu amaçlar doğrultusunda birçok deniz aracı kullanılmakta ve bunların başında da “Kesici Emici Tarak Gemileri” veya Dip Tarama Dubası Gemileri” gelmektedir.

Denizden gelen darbelere dayanıklı olması

Denizde çalışırken çıkabilecek fırtına,rüzgar,yağmur yada yaşanabilecek herhangi bir doğa olayına karşın çalışacağınız Tarama Dubasının dayanıklı olması gerekir.Marinatek’in ürettiği Tarama Dubaları size bu dayanıklılığı sağlar.

Draft özelliği

Marinatek firması ürettiği dubaların draft ve firebirdlerini Dünya standartlarında üretmektedir.Emsallerine göre daha kullanışlı ve uzun ömürlü dubalarımız yeni nesil üretim tekniği ile çok daha kaliteli ve ucuza üretilmektedir.Bu da kullanıcı ve için avantaj sağlamaktadır.

Projelendirme ve Ar-Ge

Marinatek,herkesin bildiği ürünleri herkesin ürettiği gibi üretmek yerine, herkesin bildiği ürünleri yeni metodu ve tasarımlar ile alışıla gelmişten çok daha kaliteli ve daha ucuza üretmekte ve sahip olduğu ar-ge vizyonu ile sürekli yeni üretim teknikleri dizayn etmektedir.

Bizimle çalışmayı tercih eden müşterilerimizi görmek istermisiniz ? Referanslarımız

Yalıtım uygulanması

Dubalara imalat aşamasından sonra ekstra olarak negatif epoksi yalıtım sistemi uygulanır.

Kullanılan parçaların uyumlu olması

Tarama Dubasında kullanılan parçalar civatalı sistem olduğu için karadan nakliye için de uygundur.

Özel kalıp olması

Cutter Suction Dredger imalatında kullanılan saçlar ve parçaların tamamı lazer kesimdir.