Skip to main content
 

Şamandıra Sistemleri

Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile Şamandıra Sistemleri üretiminde sektörün lider markası !

Şamandıra Sistemleri teknolojisi basit bir teknoloji değildir. Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile ürünlerini çok daha kaliteli ve ucuza üretmektedir.

Fırtınalara dayanıklı olması

Marinatek tarafından üretilen şamandıralar, IALA standartlarına uygun, farklılaştırılmış olan imalat tekniği ve projelendirilme sayesinde dünya standartlarına uygun olarak su üstünde oluşabilecek zararları minimum seviyeye indirerek,ürünün uzun ömürlü olmasını sağlar.

Dengeli olması

Marinatek Şamandıraları IALA standartlarına uygun ve son derece sağlam ve su üstünde rijit bir görünüme sahip olacak şekilde üretilmektedir. Üretim tekniği sayesinde de nakliye ve taşıma esnasında oluşabilecek olumsuzluklarda, vinç operasyonlarında, klasik yöntemlerle imal edilen şamandıralara nazaran çok daha emniyetlidir ve zarar görmemektedirler.

Emsallerine göre daha kullanışlı olması

Marinatek şamandıraları,aynı ölçülerde üretilmiş klasik şamandıralara göre daha güvenli ve sağlamdır.Bu sağlamlık sonucu daha kaliteli bir şamandıra sistemi oluşur.Ürettiğimiz şamandıralar sert deniz şartlarına uygun olarak denizde, gölde ve benzer alanlarda kullanabilmektedir.

Şamandıra Sistemleri

16 March 2023

Ayaklı Duba-Jack Up Barge

8 May 2016

İstinye İspark Geçis Köprüsü

İstinye İspark Geçiş Köprüsü

31 March 2015

Tonoz

Tonoz

20 June 2014

Marinatek Dip Tarama Dubası

Marinatek Dip Tarama Dubası

3 December 2013

Marinatek Dip Tarama Dubası

Marinatek Kepçeli Dip Tarama Dubası

22 October 2013

Haliç Deniz Terminali Yüzer İskelesi

14 October 2013

Marinatek Dip Tarama Dubasi Kiralama

Marinatek Dip Tarama Dubası Kiralama

29 September 2013

Marinatek Dalgakıran

18 June 2013

Özel tasarımlı malzeme kullanılması

Klasik imalatlarda kullanılan malzemelere nazaran mukavemeti ve dayanıklılığı arttırılmış malzeme kullanılmıştır. Bu sayede yüzey kaliteleri yükseltilmiş ve malzeme dayanıklılığının arttırılması amaçlanmıştır.

Dayanıklı olması

Marinatek şamandıralarında, kullanım ömrü boyunca su üstünde ve altında alacağı darbelerden dolayı hasar almasını engelleyebilmek için kullanılan malzemenin yapısal olarak destek bağlantıları ile kuvvetlendirilmesi amaçlanmıştır.

Projelendirme ve Ar-Ge

Marinatek, herkesin bildiği ürünleri üretmek yerine, herkesin bildiği ürünleri yeni metodu ve tasarımları ile alışıla gelmişten çok daha kaliteli ve ucuza üretmekte ve sahip olduğu ar-ge vizyonu ile sürekli yeni üretim teknikleri tasarlamaktadır.

Şamandıra nedir ?

Günümüzde şamandıra sistemi ikiye ayrılmaktadır, bunlar IALA -A ve IALA-B sistemidir. IALA -A sistemi açık denizden limana doğru ve IALA-B ise limandan açık denize doğrudur. Şamandıralama sisteminde 6 tip markalama bulunmaktadır.

Şamandıra nasıl yapılır ?

IALA standartlarında ve kullanım amaçlarına göre üretilen şamandıralar, sıcak daldırma galvaniz ve paslanmaz gibi malzemelerden oluşan balast bölümü ve ana gövdenin iç kısmına basılan yoğunlu arttırılmış PU ile doldurulmakta ve bağlantı aşamaları tamamlanarak kullanıma hazır hale getirilmesi sağlanır. Şamandıra yüksekliği modüler tasarım ve kullanım amacına uygun olarak isteğe göre üretilmektedir.

Şamandıra imalatının faydaları nedir ?

Şamandıralar, kullanım amacına göre ağırlıklı olarak navigasyon, meteorolojik, güneş paneli, ikaz işareti, rota göstermek aynı zamanda seyir yardımcıları olarak denizciler tarafından kullanılan uluslararası alanda kabul görmüş ve belli standartları olan yapılardır.

Denizden gelen darbelere dayanıklı olması

Deniz de oluşabilecek herhangi bir darbe karşısında Marinatek tarafından üretilen şamandıraların denizde zarar görme ihtimali oldukça düşüktür. İmalat yapısı sayesinde şamandıranızın bıraktığınız nokta da kalması amaçlanmıştır.

Draft özelliği

Marinatek firmasının ürettiği şamandıralar draft ve firebird yönünden Dünya standartlarındadır.Emsallerine nazaran oldukça dayanıklıdır.Marinatek şamandıralarına bağlayacağınız ne olursa olsun su üstünde emniyetli bir şekilde kalması amaçlanmıştır.

Uzun Ömürlü olması

Şamandıra sistemlerimiz oldukça dayanıklıdır. Bunun nedeni malzemelerin gerekli hava ve deniz şartları hesap edilerek üretilmesidir.

Bizimle çalışmayı tercih eden müşterilerimizi görmek istermisiniz ? Referanslarımız

Yalıtım uygulanması

Şamandıralara imalat aşamasından sonra ekstra olarak koruyucu yalıtım sistemi uygulanır.

Kullanılan parçaların uyumlu olması

Şamandıralarımızda ki bağlantı elemanları çelik galvanizlidir. Paslanma yapmayarak ürünün ömrünü uzatır.

Özel kalıp olması

Şamandıralar da kullanılan iç donatılar ve malzemeler tamamen galvanizlenmiş ve paslanma yapması önlenmiştir.