Skip to main content
 

Servis Botu - Römorkör

Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile Servis Botu - Römorkör üretiminde sektörün lider markası !

Servis Botu – Römorkör teknolojisi basit bir teknoloji değildir. Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile ürünlerini çok daha kaliteli ve ucuza üretmektedir.

Fırtınalara dayanıklı olması

Marinatek tarafından üretilen Römorkörler / Servis Botları, farklılaştırılmış olan imalat tekniği ve projelendirilmesi sayesinde dünya standartlarına uygun olarak su üstünde oluşabilecek aksilikleri minimum seviyeye indirerek ağır deniz şartlarında dahi görevlerini tamamlayacak yapıda üretilmektedir.

Dengeli olması

Marinatek tarafından üretilen römorkörler su üzerindeki çalışmaları esnasında üretim tekniği sayesinde son derece dengeli bir sistemle çalışarak hizmet verir. Özellikle, deniz araçlarının ve su üstü platformların itme ve çekme gibi işlemlerinin gerçekleştirilmesinde dengeli ve güçlü omurga yapısı sayesinde kullanıcılardan tam not almayı başarmıştır.

Emsallerine göre daha kullanışlı olması

Üretmiş olduğumuz römorkörler da ana bileşen parçaların tamamı özel olarak projelendirilmiştir. Gövde bileşenlerinde kullanılan parçaların lazer kesim olması ve farklı imalat tekniği sayesinde özellikle su üstünde minimum bakım gerektirecek şekilde imal edilmesi sağlanmıştır.

Ayaklı Duba-Jack Up Barge

8 May 2016

İstinye İspark Geçis Köprüsü

İstinye İspark Geçiş Köprüsü

31 March 2015

Tonoz

Tonoz

20 June 2014

Haliç Deniz Terminali Yüzer İskelesi

14 October 2013

Marinatek Dalgakıran

18 June 2013

Beton iskele

Gemlik Deniz Terminali Ponton İskelesi

17 April 2013

Marinatek Cutter Suction Dredger

25 December 2012

Fenerbahce Topuk Yaylası Geçis Köprüsü

Fenerbahçe Topuk Yaylası Geçiş Köprüsü

14 November 2010

Fenerbahce Topuk Yaylası Yüzer İskele

Fenerbahçe Topuk Yaylası Yüzer İskelesi

14 November 2010

Özel tasarımlı malzeme kullanılması

Klasik imalat yöntemiyle üretilen Römorkörler (Servis Botları) yerine tasarımı ve projelendirilmesi bize ait olan kullanım amacınıza uygun olarak çalışma bölgenizde daha fazla verim alabileceğinizi düşündüğümüz römorkörlerin üretimini yapmaktayız. Kullanmış olduğumuz iç ve dış alandaki koruyucu malzemeler ile de ürünün ömrünü amaçlamayı ve rutin olan bakım masraflarını minimum seviyeye çekmeyi amaçlamaktayız.

Dayanıklı olması

Marinatek tarafından üretilen römorkörler, emsallerine nazaran oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. En önemli farklarımızdan bir tanesi denizcilik bilgimizi ve çalışmalarımızı göz önünde bulundurarak imalatını yaptığımız ürünler güven ve dayanıklılık ilkesini ön plana çıkartmamızdır.

Projelendirme ve Ar-Ge

Marinatek, herkesin bildiği ürünleri üretmek yerine, herkesin bildiği ürünleri yeni metodu ve tasarımları ile alışıla gelmişten çok daha kaliteli ve ucuza üretmekte ve sahip olduğu ar-ge vizyonu ile sürekli yeni üretim teknikleri tasarlamaktadır.

Römorkör nedir ?

Römorkörler genellikle diğer deniz araçlarının manevralarını kolaylaştırmak veya sağlamak amacıyla itme ve çekme işlerinde, aynı zamanda mavna gibi motorsuz deniz araçlarının ve petrol platformu gibi büyük yüzen yapıların, iş makinelerinin  çekilmesi amacıyla da kullanılmaktadırlar. Çalışma alanlarına göre römorkörleri 3 farklı sınıfta incelemek mümkündür.

Römorkör nasıl yapılır ?

Römorkörler kullanım alanlarına göre tasarlanarak ve tasarım aşamasında boyutları, motor gücü, iç tasarımı ve çalışma sahası göz önünde bulundurularak genellikle çelik sac malzeme ile gövdesi oluşturulan su üstünde hizmet veren deniz araçlarıdır.

Römorkör imalatının faydaları nedir ?

Römorkör imalatının faydaları bilinen standart kullanım amaçlarının yanında özellikle kurtarma ve ulaştırma alanında büyük fayda sağlamaktadır.

 

Denizden gelen darbelere dayanıklı olması

Deniz de oluşabilecek / alınabilecek herhangi bir darbe karşısında Marinatek tarafından üretilen römorkörlerin denizde zarar görme ihtimali oldukça düşüktür. İmalat yapısı sayesinde römorkörlerin hizmetlerini her koşulda tamamlaması amaçlanmıştır.

Draft özelliği

Marinatek firmasının ürettiği römorkörler draft ve firebird yönünden Dünya standartlarındadır. Emsallerine nazaran oldukça dayanıklıdır. Marinatek römorkörlerine bağlayacağınız ne olursa olsun su üstünde emniyetli bir şekilde ilerlemesi amaçlanmıştır.

Uzun Ömürlü olması

Klasik köprülere nazaran oldukça dayanıklıdır.Bunun nedeni malzemelerin gerekli hava ve deniz şartları hesap edilerek üretilmesidir. Darbelere ve üstüne binen ağırlık ta köprünün ömrünü etkilemez.

Bizimle çalışmayı tercih eden müşterilerimizi görmek istermisiniz ? Referanslarımız

Yalıtım uygulanması

Üretmiş olduğumuz römorkörlere imalat aşamasından sonra ekstra olarak koruyucu yalıtım sistemi uygulanır.

Kullanılan parçaların uyumlu olması

Römorkörlerimizdeki bağlantı elemanları oluşabilecek pas ve korozyonun önüne geçebilmek adına özel olarak üretilmektedir.

Özel kalıp olması

Römorkörler de kullanılan ana donatılar ve malzemelerin tamamında ürünün mukavemetini artıran özel bileşenlerin kullanılmasına özen gösterilmiştir.