Dip Tarama Dubası


DİP TARAMA DUBASI ÜRETİCİSİ MARİNATEK

Dip Tarama Dubası üretiminde sektörün lider markası !!

Dip Tarama Dubası teknolojisi basit bir teknoloji değildir. Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile ürünlerini çok daha kaliteli ve ucuza üretmektedir.

Dip Tarama nedir ?
Dip tarama gemileri, kepçe veya benzer aparat kullanarak deniz dibindeki malzemeyi gevşeterek yüzeye çıkarıp, nakliyesini de gerçekleştiren ve kendi arasında çeşitlilik gösteren gemilerdir.
Dip Tarama’nın faydaları nedir?
Tarama (dredging); genel olarak su altı tabanındaki tortuların (sediment, alüvyon, çamur) toplanıp farklı bir yerde atılması, aktarılması veya çeşitli şekillerde nakledilmesi işlemidir. Sığ denizlerde veya tatlı su alanlarında, en azından kısmen sualtında yürütülen bir kazı faaliyeti veya bir operasyonu olan tarama işlemi genellikle suyollarının seyir-ü sefere açılması, dere veya nehirlerden gelen ve suyollarını sığlaştırarak deniz ulaşımını zorlaştıran sedimentlerin temizlenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Bunun dışında akarsuların taşıdığı alüvyonların, denizleri doldurması sonucu yaşanan sığlaşma ve karalaşma sonucu yaşanan sorunlar, kıyı erozyonu sonucunda kaybolan plajların yeniden kazanılması amaçlarıyla da tarama işine sıkça başvurulmaktadır.
Dip Tarama nasıl yapılır ?
Tarama işlemi kovanın malzemeleri gevşeteceği ya da toplayacağı kısma ulaşmasıyla başlar. Malzemeler kovayla yukarı taşınır ve kova da bir barcın üzerinde ters dönerek taşıdığı malzemeleri boşaltır. Her kova boşaldıktan sonra tekrar deniz dibine inerek malzemeleri gevşetmeye ve toplamaya devam eder. Böylece dönüşüm yeniden başlar. Bu tür tarama gemilerinde kullanılan kovaların kapasiteleri çoğunlukla 100-900 litre arasındadır.
marinatek_dip_tarama_dubasi

  • Draft özelliği ; Marinatek firmasının ürettiği dubaların draftları ve firebirdleri Dünya standartlarındadır. imi gerçekleştirilmektedir. Bu da kullanıcı ve iş yapacak kişi için avantaj sağlamaktadır.
  • Projelendirme ve Ar-Ge ; Marinatek, herkesin bildiği ürünleri herkesin ürettiği gibi üretmek yerine, herkesin bildiği ürünleri yeni metodu ve tasarımlar ile alışıla gelmişten çok daha kaliteli ve daha ucuza üretmekte ve sahip olduğu ar-ge vizyonu ile sürekli yeni üretim teknikleri dizayn etmektedir.
  • Yalıtım uygulanması ; Dubalara imalat aşamasından sonra ekstra olarak negatif epoksi yalıtım sistemi uygulanır.


Dip Tarama Dubası | DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Özel kalıp olması ;
Marinatek Duba imalatında kullanılan saçlar ve parçaların tamamı lazer kesim ve cıvatalı sistemdir.
Kullanılan parçaların uyumlu olması ;
Tarama Dubasında kullanılan parçalar civatalı sistem olduğu için karadan nakliye için de uygundur.
Dip tarama özelliği ;
Marinatek tarafından isteğe ve çalışma alanına göre üretilen Deniz Dip Tarama Dubaları son derece kullanışlı ve emsallerine göre çok daha ucuza üretilmektedir. Ürettiğimiz deniz iş makinalarıyla gerek tarama gerek ise kırma, kanal açma işleri gerçekleştirilmektedir.
Dayanıklı olması ;
Marinatek dip tarama dubaları emsallerine göre oldukça dayanıklıdır. Dip Tarama (Mekanik tarama)’nın birkaç modeli vardır. Kepçeli tarak ve çeneli kazıcı, en çok bilinen modelleridir. Cutter Suction Dredger adıyla bilinen modeli de vardır.
Denizde dengeli durması ;
Üretilen her malzemenin denizde dört bir noktası da aynı gelmektedir. Birden fazla dubayı birbirine bağladığınızda dahi denge konusunda hiçbir problem yaşamazsınız. Marinatek’in üretmiş olduğu dubalar Dünya’nın her noktasında çalışmaya uygundur.
Denizden gelen darbelere dayanıklı olması ;
Denizde çalışırken çıkabilecek fırtına, rüzgar, yağmur yada yaşanabilecek herhangi bir doğa olayına karşın çalışacağınız Tarama Dubasının dayanıklı olması gerekir. Marinatek’in ürettiği Deniz Deşarj Tarama Dubaları size bu dayanıklılığı ve güvenilirliği sağlar.
Emsallerine göre daha kullanışlı olması ;
Marinatek Dip Tarama Dubası, aynı ölçülerde üretilmiş Dip Tarama Dubalarına göre son derece kullanışlı ve uygun maliyetlerle müşterilerine hizmet verir. Sizlerin isteği doğrultusunda Dip Tarama Dubalarını sabit ve motorlu olarak üretme imkanımız vardır.
Dengeli olması ;
Marinatek tarafından üretilen dip tarama dubası son derece dengeli bir sistemde denizde hizmet verir. Denizde iş yaparken dubanın dengeli olması çalışan için oldukça verimli sonuçlar almanızı sağlarken yapmış olduğunuz işi ivedilikle bitirip teslim etmenizi sağlar.
Özel tasarımlı olarak kullanılması ;
Klasik imalat yöntemiyle üretilen dubalara göre isteğe uygun ve çalışacağınız denizin şartlarına nazaran istediğiniz özellikte dip tarama dubaları üretmekteyiz. İsteğiniz doğrultusunda işinize göre ek parçalar monte edilebilir.


Profesyonel Kadro & Profesyonel İşler

En iyi fiyat ve profesyonel işler için