Ponton İskele


PONTON İSKELE ÜRETİCİSİ MARİNATEK

Ponton İskele üretiminde sektörün lider markası !!

Ponton İskele teknolojisi basit bir teknoloji değildir. Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile ürünlerini çok daha kaliteli ve ucuza üretmektedir.

Ponton İskele nedir ?
İskeleler arasında en dayanıklı ve taşıma kapasitesi en yüksek olan üründür. İstenildiği takdirde taşıma kapasitesi arttırılabilir. Tek parça statik dayanımı ile yüksek güçlere mukavemet göstermektedir.
Ponton İskele nasıl yapılır ?
Ponton yüzer sistemler üstünlüğünü kanıtlayarak bütün dünyada marinalarda en çok kullanılan yüzer iskele sistemleri olarak yerlerini almışlardır. Tersaneler bu teknoloji ile gezi tekneleri, yük şilepleri, hatta savaş gemileri üretmektedirler. İlgili teknoloji gelişip kullanım alanı genişledikçe ürün çeşitliliği artmış, beton, özel karışımlarla güçlendirilerek alternatiflerine nazaran çok daha sağlam, güvenilir, uzun ömürlü hale getirilmiştir. Marinatek ponton iskeleleri ise Dünya’da altı kapalı beton iskele ve dalgakıranı üreten ender firmalardandır.
Ponton iskele’nin faydaları nedir?
Bu ürünümüzü özellikle büyük gemiler ve tekneler için yanaşma platformları, marinalar, yüzer köprüler ve yüzer yapı uygulamaları için üretiyoruz.Ponton iskeleler;teknelere yük boşaltma ve yükleme sırasında, teknelere inilip binilirken,yeterli,güveni ve dayanıklılığı verecek şekilde, bağlama sistemini etkiyecek olan dış kuvvetlere karşı da yeterli güveni oluşturacak şekilde planlanmaktadır.
marinatek_ponton_iskele

 • Draft ve Firebird özelliği ; Marinatek firmasının ürettiği Ponton İskele sistemlerinin draftları 58 firebirdleri de 47 gelmektedir. Emsallerine nazaran draftları 20 cm.daha yüksektir.Bu da insanların iskele üzerinde yürürken kendini daha güvende hissetmesini sağlar.
 • Projelendirme ve Ar-Ge ; Marinatek,herkesin bildiği ürünleri üretmek yerine, herkesin bildiği ürünleri yeni metodu ve tasarımları ile alışıla gelmişten çok daha kaliteli ve ucuza üretmekte ve sahip olduğu ar-ge vizyonu ile sürekli yeni üretim teknikleri dizayn etmektedir.
 • Yalıtım uygulanması ; Ponton iskeleler imal edildikten sonra ekstra olarak negatif su geçirmez yalıtım sistemi uygulanarak ürünün dayanıklılığının artması sağlanır.


Ponton İskele | DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Özel tasarımlı beton kullanılması ;
Klasik imalatlarda kullanılan beton yerine özel tasarımlı bir beton kullanılmıştır. Bu beton sayesinde yüzey kaliteleri çok yükseltilmiş, su geçirimi sıfıra yaklaştırılmıştır.
Kullanılan parçaların uyumlu olması ;
Konnektör kutuları ve kaldırma mapalarının olduğu kutular lazer kesim ile hazırlandığından dolayı oldukça dayanıklı ve birbirleriyle uyumludur.
Özel kalıp olması ;
Kalıplarımız tamamen kendi imalatımız ve tamamı sac kalıptır. Kullanılan köpük ve kalıpta lazer kesim sistemi uygulanmıştır.
Dayanıklı olması ;
Ponton İskelenin üst yüzeyi yüksek sertlik derecesine kürlenmiştir. Kullanım ömrü boyunca ponton iskelenin üzerine düşen cisimlerden dolayı çizilmesi,yıpranması ve zarar görmesi zorlaştırılmıştır.
Denizde dengeli durması ;
Üretilen her malzemenin denizde dört bir noktası da dengededir. Bu özelliğinden dolayı iskelede durduğunuz ve yürüdüğünüzde dengenizi kaybetme olasılığınız en az seviyeye indirilmiştir.
Denizden gelen darbelere dayanıklı olması ;
Yan darbelere olağanüstü dayanıklıdır. Klasik iskelelerin yandan tekne çarpması sonucu alabileceği hasarların hiçbiri Marinatek Yüzer İskele sistemlerinde oluşmaz. Yan darbelere karşı çok dayanıklıdır.
Emsallerine göre daha kullanışlı olması ;
Marinatek Ponton İskeleler, aynı ölçülerde üretilmiş klasik iskelelerden %50 daha ağırdır. Bu ağırlık sonucu draft daha yüksek olmakla birlikte freeboard diğer iskeleler ile aynıdır. Bunun sonucunda iskele denizden gelebilecek dalgalanmaları absorbe ederek daha rijit durur.
Dengeli olması ;
İskele özel tasarlanmış konstrüksiyonu sayesinde son derece sağlamdır. Nakliye esnasında oluşabilecek olumsuzluklarda, vinç operasyonlarında, klasik iskelelere kıyasla çok daha emniyetlidir ve kırılmaz. Şantiyede oluşabilecek hatalı stoklama vb. durumlarda kırılmaz.
Altı kapalı beton olması ;
Marinatek tarafından üretilen Ponton İskele sistemlerinin altı beton ile kapalıdır. Farklılaştırılmış olan imalat tekniği ile alt beton, yan perdeler ve üst beton aynı anda dökülmekte, soğuk derz ve ek yeri çizgisi gibi istenmeyen ek yerleri bulunmayıp,ürünün uzun ömürlü olmasını sağlar.


STANDART ÖLÇÜLER

 • Standart İmalatımız 2,40 Serisi ;
  2,40 X 6,00 Metre
  2,40 X 8,00 Metre
  2,40 X 10,00 Metre
  2,40 X 12,00 Metre
  2,40 X 15,00 Metre (İsteğe göre)
  - Ponton iskelelerimiz metrekare başına 580 kg. ağırlığında gelmektedir.
  - Ponton iskeleye usturmaça dahil edildiğinde eni 2,60 olmaktadır.
  • Standart İmalatımız 4,00 Serisi ;
   4,00 X 6,00 Metre
   4,00 X 8,00 Metre
   4,00 X 10,00 Metre
   4,00 X 12,00 Metre
   4,00 X 15,00 Metre
   4,00 X 16,00 Metre
   4,00 X 18,00 Metre
   4,00 X 20,00 Metre
   - Ponton iskelelerimiz metrekare başına 580 kg. ağırlığında gelmektedir.
   - Ponton iskeleye usturmaça dahil edildiğinde eni 4,20 olmaktadır.
 • Standart İmalatımız 3,00 Serisi ;
  3,00 X 6,00 Metre
  3,00 X 8,00 Metre
  3,00 X 10,00 Metre
  3,00 X 12,00 Metre
  3,00 X 15,00 Metre
  3,00 X 16,00 Metre
  3,00 X 18,00 Metre
  3,00 X 20,00 Metre
  - Ponton iskelelerimiz metrekare başına 580 kg. ağırlığında gelmektedir.
  - Ponton iskeleye usturmaça dahil edildiğinde eni 3,20 olmaktadır.


Profesyonel Kadro & Profesyonel İşler

En iyi fiyat ve profesyonel işler için