Cutter Suction Dredger


CUTTER SUCTION DREDGER ÜRETİCİSİ MARİNATEK

Cutter Suction Dredger üretiminde sektörün lider markası !!

Cutter Suction Dredger teknolojisi basit bir teknoloji değildir. Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile ürünlerini çok daha kaliteli ve ucuza üretmektedir.

Cutter Suction Dredger nedir ?
En çok kullanılan hidrolik tarama çeşitleri, kesici başlıklı tarama gemileri ve kendinden hareketli tarama gemileridir. Kesici başlıklı tarama gemilerinin en önemli avantajları; birçok zeminde kazı yapabilmeleri, sedimentleri doğrudan pompalayabilmeleri ve malzemeyi dağıtmadan birçok kaya tipini tarayabilmeleridir.
Cutter Suction Dredger'in faydaları nedir ?
Tarama (dredging); genel olarak su altı tabanındaki tortuların (sediment, alüvyon, çamur) toplanıp farklı bir yerde atılması, aktarılması veya çeşitli şekillerde nakledilmesi işlemidir. Dip taramanın amacı su bölgelerindeki derinliğin arttırılması, yeni suyollarının açılması, limanların genişletilmesi kıyıların düzenlenmesi ve dip temizliğinin yapılmasıdır. Günümüzde bu amaçlar doğrultusunda birçok deniz aracı kullanılmakta ve bunların başında da “Kesici Emici Tarak Gemileri” veya Dip Tarama Dubası Gemileri” gelmektedir.
Cutter Suction Dredger nasıl yapılır ?
Tarak gemileri, deniz dibindeki malzemeleri toplayarak farklı bir alana taşınması yolu ile derinliğin artırılmasını ve deniz dibinin temizlemesi gibi su altı kazı işlemlerinde kullanılan iş tekneleridir. Deniz dibinde bulunan gevşek malzeme harici sert kaya gibi zeminleri su altında çalışacak ve derinleştirecek şekilde kullanabileceğiniz hale getirmenize olanak sağlar.
marinatek_cutter_suction_dredger

  • Draft özelliği ; Marinatek firması ürettiği dubaların draft ve firebirdlerini Dünya standartlarında üretmektedir. Emsallerine göre daha kullanışlı ve uzun ömürlü dubalarımız yeni nesil üretim tekniği ile çok daha kaliteli ve ucuza üretilmektedir. Bu da kullanıcı ve için avantaj sağlamaktadır.
  • Projelendirme ve Ar-Ge ; Marinatek, herkesin bildiği ürünleri herkesin ürettiği gibi üretmek yerine, herkesin bildiği ürünleri yeni metodu ve tasarımlar ile alışıla gelmişten çok daha kaliteli ve daha ucuza üretmekte ve sahip olduğu ar-ge vizyonu ile sürekli yeni üretim teknikleri dizayn etmektedir.
  • Yalıtım uygulanması ; Dubalara imalat aşamasından sonra ekstra olarak negatif epoksi yalıtım sistemi uygulanır.


Meteoroloji Şamandırası | DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Özel tasarımlı olarak kullanılması ;
Klasik imalat yöntemiyle üretilen Cutter Suction Dredger’lı (Hidrolik Tarak) dubalara göre isteğe uygun ve çalışacağınız denizin şartlarına nazaran istediğiniz özellikte dip tarama dubaları ve cutter suction dredger (Kesici-Emici-Tarak) dubaları üretmekteyiz. İsteğiniz doğrultusunda ve çalışacağınız işin çeşidine göre dubalara ek aparatlar monte edilebilir.
Kullanılan parçaların uyumlu olması ;
Tarama Dubasında kullanılan parçalar civatalı sistem olduğu için karadan nakliye için de uygundur.
Dip tarama özelliği ;
Marinatek tarafından isteğe ve çalışma şartlarına göre üretilen Cutter Suction Dredger(Hidrolik Tarama) yapabilen Deniz İş Makinaları son derece kullanışlı ve emsallerine göre çok daha uygundur.
Dayanıklı olması ;
Marinatek ürettiği Hidrolik Taraklı dubaları emsallerine nazaran oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kepçeli tarak ve çeneli kazıcı, tarakların en yaygın olan iki türüdür. Kendinden hareketli tarama gemileri ise dalgalı sularda rahatlıkla çalışabilir ve kendi güçlerini kullanarak hızlı bir şekilde taşıma yapabilirler. Tarama işlemi diğer işlerle çakışmaz.
Denizde dengeli durması ;
Ürettiğimiz her Cutter Suction Dredger deniz iş makinalarının su üstünde her bir noktası aynı gelmektedir.. Birden fazla dubayı birbirine bağladığınızda dahi denge konusunda hiçbir problem yaşamazsınız. Marinatek’in üretmiş olduğu dubalar Dünya’nın her noktasında ki ağır deniz ve hava şartlarında dahi çalışmaya uygun ve verimlidir.
Denizden gelen darbelere dayanıklı olması ;
Denizde çalışırken çıkabilecek fırtına, rüzgar, yağmur yada yaşanabilecek herhangi bir doğa olayına karşın çalışacağınız Tarama Dubasının dayanıklı olması gerekir. Marinatek’in ürettiği Tarama Dubaları size bu dayanıklılığı sağlar.
Emsallerine göre daha kullanışlı olması ;
Marinatek cutter suction dredger (Hidrolik Tarama) dubaları, aynı ölçülerde üretilmiş dip tarama ve Kesici-Emici-Taraklara göre son derece kullanışlı ve uygun maliyetlerle müşterilerine hizmet verir.
Dengeli olması ;
Marinatek tarafından üretilen cutter suction dredger dubaları son derece dengeli bir sistemde denizde hizmet verir. Denizde iş yaparken dubanın dengeli olması çalışan için oldukça verimli sonuçlar almanızı sağlar.
Özel kalıp olması ;
Cutter Suction Dredger imalatında kullanılan saçlar ve parçaların tamamı lazer kesimdir.


Profesyonel Kadro & Profesyonel İşler

En iyi fiyat ve profesyonel işler için