Skip to main content
 

Yüzer Platform Üreticisi

Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile Yüzer Platform üretiminde sektörün lider markası !

 

Yüzer Platform Üreticisi

Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile Yüzer Platform üretiminde sektörün lider markası !

1
1

Yüzer Platform teknolojisi basit bir teknoloji değildir. Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile ürünlerini çok daha kaliteli ve ucuza üretmektedir.

Kullanıma Uygun Üretilmesi

Marinatek tarafından üretilen Yüzer Platform ve İskele Sistemlerinin proje bazlı ve kullanılacak coğrafi bölgeye göre üretilmesi ve farklı imalat tekniği sayesinde su üstünde oluşabilecek aksilikleri minimum seviyeye indirerek ağır deniz şartlarında dahi görevlerini tamamlayacak yapıda üretilmektedir.

Dengeli olması

Platformlar ve İskele sistemleri özel tasarlanmış iç yapısı sayesinde son derece sağlamdır. Nakliye esnasında oluşabilecek olumsuzluklarda, vinç operasyonlarında, basit yöntemler ile üretilen klasik platfom ve yapılara kıyasla çok daha emniyetlidir ve zarar görmemektedir.

Emsallerine göre daha kullanışlı olması

Marinatek Yüzer Platformlar, aynı ölçülerde üretilmiş klasik yapılara göre daha sağlam ve minimum bakım gerektirecek şekilde üretilmektedir. Draft ve freeboard seviyeleri benzer yapılara göre farklı olarak üretilmektedir. Bunun farklılığı ile yapı denizden gelebilecek dalgalanmaları absorbe ederek daha rijit durur.

Zemin Etüd Dubası

14 July 2015

İstinye İspark Geçis Köprüsü

İstinye İspark Geçiş Köprüsü

31 March 2015

Tonoz

Tonoz

20 June 2014

Haliç Deniz Terminali Yüzer İskelesi

14 October 2013

Marinatek Dalgakıran

18 June 2013

Beton iskele

Gemlik Deniz Terminali Ponton İskelesi

17 April 2013

Fenerbahce Topuk Yaylası Geçis Köprüsü

Fenerbahçe Topuk Yaylası Geçiş Köprüsü

14 November 2010

Fenerbahce Topuk Yaylası Yüzer İskele

Fenerbahçe Topuk Yaylası Yüzer İskelesi

14 November 2010

Geçiş Köprüsü

Göcek Village Port Geçiş Köprüsü

20 June 2010

Özel tasarımlı malzemeler kullanılması

Klasik imalatlarda kullanılan malzemeler yerine özel tasarımlı, ürünün mukavemetini ve görsel düzgünlüğünü artıran malzemelerin kullanılmasına özen gösterilmiştir. Bu özellik sayesinde yüzey kaliteleri çok yükseltilmiş, su geçirimi sıfıra yaklaştırılmıştır.

Dayanıklı olması

Platformlar üst yüzeyi yüksek sertlik derecesine kürlenmiştir. Kullanım ömrü boyunca platformların üzerine düşen cisimlerden dolayı çizilmesi ve zarar görmesi zorlaştırılmıştır.

Denizde dengeli durması

Üretilen her malzemenin denizde dört bir noktası da aynı gelmektedir. Bu özelliğinden dolayı platformda durduğunuz ve yürüdüğünüz zaman dengeli bir şekilde durmak size ve platforma bağladığınız yapının da dengede durması kullanıcılar açısından önem arz etmektedir.

Yüzer Platform nedir ?

Yüzer Platformlar, kendi aralarında arasında en dayanıklı, portatif ve taşıma kapasitesi en yüksek olan üründür. İstenildiği takdirde taşıma kapasitesi arttırılabilir. Kullanım amacına göre eklenti yapılması sağlanabilen yapılardır. Statik dayanımı ile yüksek güçlere mukavemet göstermektedir.

Yüzer Platform nasıl yapılır ?

Yüzer Platform sistemleri özellikle kıyıya yakın bölgelerde ve turizm amaçlı olarak üstünlüğünü kanıtlayarak bütün dünyada en çok kullanılan sistemler olarak yerlerini almışlardır. Kullanıcılar, özellikle kişisel, turizm ve deniz taşıtlarını güvenli olarak bağlayabilmek için bu tip yapılara ihtiyaç duymaktadır. Ürettiğimiz yapılar minimum bakım gerektiren özel imalat tekniği ile üretilerek kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Yüzer Platform’ un faydaları nedir?

Bu ürünümüzü özellikle ufak ve orta büyüklükteki deniz araçları yanaşma platformu olarak ve kıyı bölgesinde bireysel kullanıcılara ve turizm amaçlı kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Üretilen bu yapılar, etkiyecek olan dış kuvvetlere karşı da yeterli güveni oluşturacak şekilde planlanarak imal edilmektedir.

Denizden gelen darbelere dayanıklı olması

Yan darbelere olağanüstü dayanıklıdır. Klasik yapıların yandan ufak çaplı alabileceği hasarlar, Marinatek Yüzer Platform sistemlerinde oluşmaması için üretimde kullanılan malzemeler mukavemeti arttırılarak kullanılır.

Draft ve Firebird özelliği

Marinatek firmasının ürettiği Yüzer Platform sistemlerinin draftları ve firebirdleri de emsal üretimlere göre kullanıcıların kendini daha güvende hissetmeleri için önceden ürünün kullanımına uygun olarak belirlendikten sonra imalata başlanmaktadır. Bu da insanların platform üzerinde yürürken kendini daha güvende hissetmesini sağlar.

Projelendirme ve Ar-Ge

Marinatek, herkesin bildiği ürünleri üretmek yerine, herkesin bildiği ürünleri yeni metodu ve tasarımları ile alışıla gelmişten çok daha kaliteli ve ucuza üretmekte ve sahip olduğu ar-ge vizyonu ile sürekli yeni üretim teknikleri dizayn etmektedir.

Bizimle çalışmayı tercih eden müşterilerimizi görmek istermisiniz ? Referanslarımız

Yalıtım uygulanması

Yüzer Platformlar imal edildikten sonra ekstra olarak negatif su geçirmez yalıtım sistemi uygulanarak ürünün dayanıklılığının artması sağlanır.

Kullanılan parçaların uyumlu olması

İmalat aşamasında üretime uygun olarak kullanılan parçaların lazer kesim ve civatalı sistem olarak hazırlandığından dolayı oldukça ürünün dayanımı ve parçaların birbirleriyle uyumlu olduğu bilinmektedir.

Özel kalıp olması

Üretim aşamasında kullandığımız tüm kalıp sistemleri özel olarak projelendirilmiş ve deneyimlerimiz sonucu hazırlanmış olan özel kalıp sistemlerimiz ile hazırlanarak mevcut yapılarımız bu kalıplar ile üretilmektedir.