Skip to main content
 

Yüzer İskele Üreticisi

Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile Yüzer İskele üretiminde sektörün lider markası !

 

Yüzer İskele Üreticisi

Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile Yüzer İskele üretiminde sektörün lider markası !

 

Yüzer İskele Üreticisi

Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile Yüzer İskele üretiminde sektörün lider markası !

1
1

Yüzer İskele teknolojisi basit bir teknoloji değildir. Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile ürünlerini çok daha kaliteli ve ucuza üretmektedir.

Altı kapalı beton olması

Marinatek tarafından üretilen Yüzer İskele sistemlerinin altı beton ile kapalıdır. Farklılaştırılmış olan imalat tekniği ile alt beton, yan perdeler ve üst beton aynı anda dökülmekte, soğuk derz ve ek yeri çizgisi gibi istenmeyen ek yerleri bulunmayıp,ürünün uzun ömürlü olmasını sağlar.

Standart İmalatımız 2,40 Serisi 

2,40 X 6,00 Metre

2,40 X 8,00 Metre

2,40 X 10,00 Metre

2,40 X 12,00 Metre

2,40 X 15,00 Metre (İsteğe göre)

Yüzer iskelelerimiz metrekare başına 580 kg. ağırlığında gelmektedir.Yüzer iskeleye usturmaça dahil edildiğinde eni 2,60 olmaktadır.

Dengeli olması

İskele özel tasarlanmış konstrüksiyonu sayesinde son derece sağlamdır. Nakliye esnasında oluşabilecek olumsuzluklarda, vinç operasyonlarında, klasik iskelelere kıyasla çok daha emniyetlidir ve kırılmaz. Şantiyede oluşabilecek hatalı stoklama vb. durumlarda kırılmaz.

Standart İmalatımız 3,00 Serisi

3,00 X 6,00 Metre     3,00 X 16,00 Metre

3,00 X 8,00 Metre     3,00 X 18,00 Metre

3,00 X 10,00 Metre   3,00 X 20,00 Metre

3,00 X 12,00 Metre

3,00 X 15,00 Metre

Yüzer iskelelerimiz metrekare başına 580 kg. ağırlığında gelmektedir.Yüzer iskeleye usturmaça dahil edildiğinde eni 3,20 olmaktadır.

Emsallerine göre daha kullanışlı olması

Marinatek Yüzer İskeleler, aynı ölçülerde üretilmiş klasik iskelelerden %50 daha ağırdır. Bu ağırlık sonucu draft daha yüksek olmakla birlikte freeboard diğer iskeleler ile aynıdır. Bunun sonucunda iskele denizden gelebilecek dalgalanmaları absorbe ederek daha rijit durur.

Standart İmalatımız 4,00 Serisi

4,00 X 6,00 Metre     4,00 X 16,00 Metre

4,00 X 8,00 Metre     4,00 X 18,00 Metre

4,00 X 10,00 Metre   4,00 X 20,00 Metre

4,00 X 12,00 Metre

4,00 X 15,00 Metre

Yüzer iskelelerimiz metrekare başına 580 kg. ağırlığında gelmektedir.Yüzer iskeleye usturmaça dahil edildiğinde eni 4,20 olmaktadır.

Zemin Etüd Dubası

14 July 2015

İstinye İspark Geçis Köprüsü

İstinye İspark Geçiş Köprüsü

31 March 2015

Tonoz

Tonoz

20 June 2014

Haliç Deniz Terminali Yüzer İskelesi

14 October 2013

Marinatek Dalgakıran

18 June 2013

Beton iskele

Gemlik Deniz Terminali Ponton İskelesi

17 April 2013

Fenerbahce Topuk Yaylası Geçis Köprüsü

Fenerbahçe Topuk Yaylası Geçiş Köprüsü

14 November 2010

Fenerbahce Topuk Yaylası Yüzer İskele

Fenerbahçe Topuk Yaylası Yüzer İskelesi

14 November 2010

Geçiş Köprüsü

Göcek Village Port Geçiş Köprüsü

20 June 2010

Özel tasarımlı beton kullanılması

Klasik imalatlarda kullanılan beton yerine özel tasarımlı bir beton kullanılmıştır. Bu beton sayesinde yüzey kaliteleri çok yükseltilmiş, su geçirimi sıfıra yaklaştırılmıştır.

Dayanıklı olması

İskele üst yüzeyi yüksek sertlik derecesine kürlenmiştir. Kullanım ömrü boyunca iskelenin üzerine düşen cisimlerden dolayı çizilmesi zorlaştırılmıştır.

Denizde dengeli durması

Üretilen her malzemenin denizde dört bir noktası da aynı gelmektedir.Bu özelliğinden dolayı iskelede durduğunuz ve yürüdüğünüz zaman dengeli bir şekilde durursunuz.

Yüzer İskele nedir ?

İskeleler arasında en dayanıklı ve taşıma kapasitesi en yüksek olan üründür. İstenildiği takdirde taşıma kapasitesi arttırılabilir. Tek parça statik dayanımı ile yüksek güçlere mukavemet göstermektedir.

Yüzer İskele nasıl yapılır ?

Beton yüzer sistemler üstünlüğünü kanıtlayarak bütün dünyada marinalarda en çok kullanılan yüzer iskele sistemleri olarak yerlerini almışlardır. Tersaneler bu teknoloji ile gezi tekneleri, yük şilepleri, hatta savaş gemileri üretmektedirler. İlgili teknoloji gelişip kullanım alanı genişledikçe ürün çeşitliliği artmış, beton, özel karışımlarla güçlendirilerek alternatiflerine nazaran çok daha sağlam, güvenilir, uzun ömürlü hale getirilmiştir. Marinatek ponton iskeleleri ise Dünya’da altı kapalı beton iskele ve dalgakıranı üreten ender firmalardandır.

Yüzer İskele’nin faydaları nedir?

Bu ürünümüzü özellikle büyük gemiler ve tekneler için yanaşma platformları, marinalar, yüzer köprüler ve yüzer yapı uygulamaları için üretiyoruz. Yüzer İskele; teknelere yük boşaltma ve yükleme sırasında, teknelere inilip binilirken, yeterli, güveni ve dayanıklılığı verecek, bağlama sistemini etkiyecek olan dış kuvvetlere karşı da yeterli güveni oluşturacak şekilde planlanmaktadır.

Denizden gelen darbelere dayanıklı olması

Yan darbelere olağanüstü dayanıklıdır. Klasik iskelelerin yandan tekne çarpması sonucu alabileceği hasarların hiçbiri Marinatek Yüzer İskele sistemlerinde oluşmaz. Yan darbelere karşı çok dayanıklıdır.

Draft ve Firebird özelliği

Marinatek firmasının ürettiği Yüzer İskele sistemlerinin draftları 58 firebirdleri de 47 gelmektedir. Emsallerine nazaran draftları 20 cm.daha yüksektir.Bu da insanların iskele üzerinde yürürken kendini daha güvende hissetmesini sağlar.

Projelendirme ve Ar-Ge

Marinatek,herkesin bildiği ürünleri üretmek yerine, herkesin bildiği ürünleri yeni metodu ve tasarımları ile alışıla gelmişten çok daha kaliteli ve ucuza üretmekte ve sahip olduğu ar-ge vizyonu ile sürekli yeni üretim teknikleri dizayn etmektedir.

Bizimle çalışmayı tercih eden müşterilerimizi görmek istermisiniz ? Referanslarımız

Yalıtım uygulanması

Yüzer iskeleler imal edildikten sonra ekstra olarak negatif su geçirmez yalıtım sistemi uygulanarak ürünün dayanıklılığının artması sağlanır.

Kullanılan parçaların uyumlu olması

Konnektör kutuları ve kaldırma mapalarının olduğu kutular lazer kesim ile hazırlandığından dolayı oldukça dayanıklı ve birbirleriyle uyumludur.

Özel kalıp olması

Kalıplarımız tamamen kendi imalatımız ve tamamı sac kalıptır.Kullanılan köpük ve kalıpta lazer kesim sistemi uygulanmıştır.