Skip to main content
 

Tonoz Üreticisi

Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile Tonoz üretiminde sektörün lider markası !

Tonoz İmalatı teknolojisi basit bir teknoloji değildir. Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile ürünlerini çok daha kaliteli ve ucuza üretmektedir.

Blok beton olması

Marinatek tarafından üretilen beton tonozlar komple blok betondur.Farklılaştırılmış olan imalat tekniği sayesinde alt beton, yan perdeler ve üst beton aynı anda dökülmekte, soğuk derz ve ek yeri çizgisi gibi istenmeyen ek yerleri bulunmayıp,ürünün uzun ömürlü olmasını sağlar.

Dengeli olması

Marinatek Tonozları özel tasarlanmış konstrüksiyonu sayesinde son derece sağlamdır.Nakliye esnasında oluşabilecek olumsuzluklarda, vinç operasyonlarında, klasik tonozlara nazaran çok daha emniyetlidir ve kırılmaz. Şantiyede oluşabilecek hatalı stoklama vb. durumlarda da zarar görmez.

Emsallerine göre daha kullanışlı olması

Marinatek beton tonoz bloklar,aynı ölçülerde üretilmiş klasik tonozlara göre daha güvenli ve sağlamdır.Bu sağlamlık sonucu daha kaliteli bir blok tonoz sistemi oluşur.Ürettiğimiz tonoz blokları denizde,gölde ve benzer alanlarda kullanabilirsiniz.Marinatek tonoz bloklar gelen dalgalarla oluşacak taramadan en az seviyede etkilenir.

İstinye İspark Geçis Köprüsü

İstinye İspark Geçiş Köprüsü

31 March 2015

Tonoz

Tonoz

20 June 2014

Gabyon

Marinatek Gabyon

3 December 2013

Haliç Deniz Terminali Yüzer İskelesi

14 October 2013

Marinatek Dalgakıran

18 June 2013

Beton iskele

Gemlik Deniz Terminali Ponton İskelesi

17 April 2013

Fenerbahce Topuk Yaylası Geçis Köprüsü

Fenerbahçe Topuk Yaylası Geçiş Köprüsü

14 November 2010

Fenerbahce Topuk Yaylası Yüzer İskele

Fenerbahçe Topuk Yaylası Yüzer İskelesi

14 November 2010

Geçiş Köprüsü

Göcek Village Port Geçiş Köprüsü

20 June 2010

Özel tasarımlı beton kullanılması

Klasik imalatlarda kullanılan beton yerine özel tasarımlı bir beton kullanılmıştır. Bu beton sayesinde yüzey kaliteleri çok yükseltilmiş, su geçirimi sıfıra yaklaştırılmıştır.

Dayanıklı olması

Tonoz üst yüzeyi yüksek sertlik derecesine kürlenmiştir. Kullanım ömrü boyunca tonozun üzerine düşen cisimlerden dolayı çizilmesi zorlaştırılmıştır.

Denizde dengeli durması

Üretilen her malzemenin denizde dört bir noktası da aynı gelmektedir.Bu özelliğinden dolayı denize bıraktığınız tonozlar deniz dibinde dengeli bir biçimde durur.

Tonoz nedir ?

Yat limanlarında tekne,yüzer iskele bağlamak amacıyla ucunda beton bloklarla deniz dibine konulmuş üzerine zincirlerinde döşenmesi ile kurulan bir sistemdir.

Tonoz İmalatı nasıl yapılır ?

Marinatek tarafından üretilen beton tonoz bloklar komple beton bloktur. Farklılaştırılmış olan imalat tekniği sayesinde alt beton,üst beton ve yan bloklar komple galvanizlenmiş paslanmaz demirlerle güçlendirilmiştir.

Tonoz İmalatı’nın faydaları nedir?

Zincirden deniz üstüne halat alınarak tekneninizi bağlamak için kullanabilirsiniz. Tonozların sağlamlılığı ve bakımı sağlandığında en güvenli tekne bağlama yöntemlerinden birisidir.Tonoza bağlama en kolay ve sağlam yapılabilen bağlama yöntemlerindendir. Tonoz, deniz dibine beton bir blok atılarak sabitlenir ve beton bloğun denizde tarama ihtimali çok azdır.

Denizden gelen darbelere dayanıklı olması

Deniz dibinde oluşabilecek herhangi bir darbe karşısında Marinatek tarafından üretilen tonozların denizde tarama ihtimali çok düşüktür.Taramanın düşük olmasıyla birlikte tonozunuzun bıraktığınız yerde kalması sağlanır.

Draft özelliği

Marinatek firmasının ürettiği beton bloklar draft ve firebird yönünden Dünya standartlarındadır.Emsallerine nazaran oldukça dayanıklıdır.Marinatek tonozlarına bağlayacağınız ne olursa olsun su üstünde emniyetli bir şekilde kalmasını sağlayacaktır.

Projelendirme ve Ar-Ge

Marinatek,herkesin bildiği ürünleri üretmek yerine, herkesin bildiği ürünleri yeni metodu ve tasarımları ile alışıla gelmişten çok daha kaliteli ve ucuza üretmekte ve sahip olduğu ar-ge vizyonu ile sürekli yeni üretim teknikleri dizayn etmektedir.

Bizimle çalışmayı tercih eden müşterilerimizi görmek istermisiniz ? Referanslarımız

Yalıtım uygulanması

Tonozlara imalat aşamasından sonra ekstra olarak negatif su geçirmez yalıtım sistemi uygulanır.

Kullanılan parçaların uyumlu olması

Tonozlarımızda ki bağlantı elemanları çelik galvanizlidir. Paslanma yapmayarak ürünün ömrünü uzatır.

Özel kalıp olması

Tonozlarda kullanılan iç donatılar ve malzemeler tamamen galvanizlenmiş ve paslanma yapması önlenmiştir.