Skip to main content
 

Yüzer Dalgakıran Üreticisi

Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile Yüzer Dalgakıran üretiminde sektörün lider markası !

Yüzer Dalgakıran teknolojisi basit bir teknoloji değildir. Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile ürünlerini çok daha kaliteli ve ucuza üretmektedir.

Altı kapalı beton olması

Marinatek tarafından üretilen Yüzer Dalgakıran sisteminin altı beton ile kapalıdır. Farklılaştırılmış olan imalat tekniği ile alt beton, yan perdeler ve üst beton aynı anda dökülmekte, soğuk derz ve ek yeri çizgisi gibi istenmeyen ek yerleri bulunmayıp,ürünün uzun ömürlü olmasını sağlar.

Dengeli olması

Dalgakıran özel tasarlanmış konstrüksiyonu sayesinde son derece sağlamdır. Nakliye esnasında oluşabilecek olumsuzluklarda, vinç operasyonlarında,emsallerine göre daha emniyetlidir.Şantiyede oluşabilecek hatalı stoklama vb. durumlarda kırılmaz.

Emsallerine göre daha kullanışlı olması

Marinatek Yüzer Dalgakıranlar,aynı ölçülerdeki emsallerine göre daha dayanıklıdır.Dayanıklılığının yanında draftı daha yüksek olmakla birlikte freeboardu diğer dalgakıranlar ile aynıdır.Bu özelliğiyle dalgakıranlar denizden gelebilecek dalgalanmaları absorbe ederek daha rijit durur.

İstinye İspark Geçis Köprüsü

İstinye İspark Geçiş Köprüsü

31 March 2015

Tonoz

Tonoz

20 June 2014

Marinatek Dip Tarama Dubası

Marinatek Dip Tarama Dubası

3 December 2013

Marinatek Dip Tarama Dubası

Marinatek Kepçeli Dip Tarama Dubası

22 October 2013

Haliç Deniz Terminali Yüzer İskelesi

14 October 2013

Marinatek Dip Tarama Dubasi Kiralama

Marinatek Dip Tarama Dubası Kiralama

29 September 2013

Marinatek Dalgakıran

18 June 2013

Beton iskele

Gemlik Deniz Terminali Ponton İskelesi

17 April 2013

Marinatek Cutter Suction Dredger

25 December 2012

Özel tasarımlı beton kullanılması

Klasik imalatlarda kullanılan beton yerine özel tasarımlı bir beton kullanılmıştır. Bu beton sayesinde yüzey kalitesi çok yükseltilmiş, su geçirimi sıfıra yaklaştırılmıştır.

Dayanıklı olması

Dalgakıranın üst yüzeyi yüksek sertlik derecesine kürlenmiştir. Kullanım ömrü boyunca dalgakıranın üzerine düşen cisimlerden dolayı çizilmesi zorlaştırılmıştır.

Denizde dengeli durması

Üretilen her malzemenin denizde dört bir noktası da aynı gelmektedir.Bu özelliğinden dolayı yüzer dalgakıranlar fırtına,rüzgar gibi denizden gelebilecek istenmeyen zararları en aza indirir.

Yüzer Dalgakıran nedir ?

Dalgakıranlar doğrudan enerjinin saptırılması ile dalga yüksekliği ve gücünü azaltmakta ve sürtünme ve çalkantı ile daha az miktarlar halinde enerjiyi dağıtmaktadır.

Yüzer Dalgakıran nasıl yapılır ?

Beton yüzer dalgakıranlar üstünlüğünü kanıtlayarak bütün dünyada marinalarda en çok kullanılan yüzer dalgakıran sistemleri olarak yerlerini almışlardır.Beton, özel karışımlarla güçlendirilerek alternatiflerine nazaran çok daha sağlam, güvenilir, uzun ömürlü hale getirilmiştir. Marinatek yüzer dalgakıranları ise Dünya’da altı kapalı beton iskele ve dalgakıranı üreten ender firmalardandır.

Yüzer Dalgakıran’ın faydaları nedir?

Marinatek Dalgakıranları çok kuvvetli yapıdadır ve mükemmel olarak dalgaları hafifletir. Marinatek Dalgakıranların dizaynı için son 20 yılda dünyada yapılan tüm araştırmalar temel alınmıştır. Kapsamlı araştırmalar neticesinde yüzen dalgakıran araştırması teorik hesaplamalar ve alan testleri ile aynı ölçütlerdeki ürünlere göre %40 daha iyi dalga azaltıcı üçüncü kuşak dalgakıranlar geliştirilmiştir.

Denizden gelen darbelere dayanıklı olması

Denizden gelebilecek istenmeyen olaylara karşı dayanıklıdır. Klasik dalgakıranların denizden alabileceği hasarların hiçbiri Marinatek yüzer dalgakıran iskelelerinde oluşmaz.Bu da Marinatek Dalgakıran’ın özelliğidir.

Draft özelliği

Marinatek firmasının ürettiği dalgakıranların draftları emsallerine göre daha yüksek gelmektedir.Bu da istenmeyen doğa olaylarına karşın teknelere,marinaya gelebilecek zararı en aza indirgemeyi sağlarken siz kullanıcılara güven verir.

Projelendirme ve Ar-Ge

Marinatek,herkesin bildiği ürünleri üretmek yerine, herkesin bildiği ürünleri yeni metodu ve tasarımları ile alışıla gelmişten çok daha kaliteli ve ucuza üretmekte ve sahip olduğu ar-ge vizyonu ile sürekli yeni üretim teknikleri dizayn etmektedir.

Bizimle çalışmayı tercih eden müşterilerimizi görmek istermisiniz ? Referanslarımız

Yalıtım uygulanması

Yüzer Dalgakıranlara imalat aşamasından sonra ekstra negatif su geçirmez yalıtım sistemi uygulanır.

Kullanılan parçaların uyumlu olması

Konnektör kutuları ve kaldırma mapalarının olduğu kutular lazer kesim olduğundan hepsi birbirine uyar.

Özel kalıp olması

Kalıplar ve köpükler tamamen özel imalat lazer kesimdir.Bu özellikte denizde denge için önemlidir.