Tonoz / Mooring Sistemi


TONOZ İMALATI MARİNATEK

Tonoz imalatında sektörün lider markası !!

Tonoz teknolojisi basit bir teknoloji değildir. Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile ürünlerini çok daha kaliteli ve ucuza üretmektedir.

Tonoz nedir ?
Yat limanlarında tekne, yüzer iskele bağlamak amacıyla ucunda beton bloklarla deniz dibine konulmuş üzerine zincirlerinde döşenmesi ile kurulan
Tonoz İmalatı nasıl yapılır ?
Marinatek tarafından üretilen beton tonoz bloklar komple beton bloktur. Farklılaştırılmış olan imalat tekniği sayesinde alt beton, üst beton ve yan bloklar komple galvanizlenmiş paslanmaz demirlerle güçlendirilmiştir.
Tonoz İmalatı’nın faydaları nedir?
Zincirden deniz üstüne halat alınarak tekneninizi bağlamak için kullanabilirsiniz. Tonozların sağlamlılığı ve bakımı sağlandığında en güvenli tekne bağlama yöntemlerinden birisidir.Tonoza bağlama en kolay ve sağlam yapılabilen bağlama yöntemlerindendir. Tonoz, deniz dibine beton bir blok atılarak sabitlenir ve beton bloğun
marinatek_tonoz_imalati

  • Draft özelliği ; Marinatek firmasının ürettiği beton bloklar draft ve firebird yönünden Dünya standartlarındadır. Emsallerine nazaran oldukça dayanıklıdır. Marinatek tonozlarına bağlayacağınız ne olursa olsun su üstünde emniyetli bir şekilde kalmasını sağlayacaktır.
  • Projelendirme ve Ar-Ge ; Marinatek, herkesin bildiği ürünleri üretmek yerine, herkesin bildiği ürünleri yeni metodu ve tasarımları ile alışıla gelmişten çok daha kaliteli ve ucuza üretmekte ve sahip olduğu ar-ge vizyonu ile sürekli yeni üretim teknikleri dizayn etmektedir.
  • Yalıtım uygulanması ; Tonozlara imalat aşamasından sonra ekstra olarak negatif su geçirmez yalıtım sistemi uygulanır.


Tonoz İmalatı | DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Özel tasarımlı beton kullanılması ;
Klasik imalatlarda kullanılan beton yerine özel tasarımlı bir beton kullanılmıştır. Bu beton sayesinde yüzey kaliteleri çok yükseltilmiş, su geçirimi sıfıra yaklaştırılmıştır.
Kullanılan parçaların uyumlu olması ;
Tonozlarımızda ki bağlantı elemanları çelik galvanizlidir. Paslanma yapmayarak ürünün ömrünü uzatır.
Özel kalıp olması ;
Tonozlarda kullanılan iç donatılar ve malzemeler tamamen galvanizlenmiş ve paslanma yapması önlenmiştir.
Dayanıklı olması ;
Tonoz üst yüzeyi yüksek sertlik derecesine kürlenmiştir. Kullanım ömrü boyunca tonozun üzerine düşen cisimlerden dolayı çizilmesi zorlaştırılmıştır.
Denizde dengeli durması ;
Üretilen her malzemenin denizde dört bir noktası da aynı gelmektedir. Bu özelliğinden dolayı denize bıraktığınız tonozlar deniz dibinde dengeli bir biçimde durur.
Denizden gelen darbelere dayanıklı olması ;
Deniz dibinde oluşabilecek herhangi bir darbe karşısında Marinatek tarafından üretilen tonozların denizde tarama ihtimali çok düşüktür. Taramanın düşük olmasıyla birlikte tonozunuzun bıraktığınız yerde kalması sağlanır.
Emsallerine göre daha kullanışlı olması ;
Marinatek beton tonoz bloklar, aynı ölçülerde üretilmiş klasik tonozlara göre daha güvenli ve sağlamdır. Bu sağlamlık sonucu daha kaliteli bir blok tonoz sistemi oluşur. Ürettiğimiz tonoz blokları denizde, gölde ve benzer alanlarda kullanabilirsiniz. Marinatek tonoz bloklar gelen dalgalarla oluşacak taramadan en az seviyede etkilenir.
Dengeli olması ;
Marinatek Tonozları özel tasarlanmış konstrüksiyonu sayesinde son derece sağlamdır. Nakliye esnasında oluşabilecek olumsuzluklarda, vinç operasyonlarında, klasik tonozlara nazaran çok daha emniyetlidir ve kırılmaz. Şantiyede oluşabilecek hatalı stoklama vb. durumlarda da zarar görmez.
Blok beton olması ;
Marinatek tarafından üretilen beton tonozlar komple blok betondur. Farklılaştırılmış olan imalat tekniği sayesinde alt beton, yan perdeler ve üst beton aynı anda dökülmekte, soğuk derz ve ek yeri çizgisi gibi istenmeyen ek yerleri bulunmayıp, ürünün uzun ömürlü olmasını sağlar.


Profesyonel Kadro & Profesyonel İşler

En iyi fiyat ve profesyonel işler için