Yüzer Dalgakıran


YÜZER DALGAKIRAN ÜRETİCİSİ MARİNATEK

Yüzer Dalgakıran üretiminde sektörün lider markası !!

Yüzer Dalgakıran teknolojisi basit bir teknoloji değildir. Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile ürünlerini çok daha kaliteli ve ucuza üretmektedir.

Yüzer Dalgakıran nedir ?
Dalgakıranlar doğrudan enerjinin saptırılması ile dalga yüksekliği ve gücünü azaltmakta ve sürtünme ve çalkantı ile daha az miktarlar halinde enerjiyi dağıtmaktadır.
Yüzer Dalgakıran nasıl yapılır ?
Beton yüzer dalgakıranlar üstünlüğünü kanıtlayarak bütün dünyada marinalarda en çok kullanılan yüzer dalgakıran sistemleri olarak yerlerini almışlardır.Beton, özel karışımlarla güçlendirilerek alternatiflerine nazaran çok daha sağlam, güvenilir, uzun ömürlü hale getirilmiştir. Marinatek yüzer dalgakıranları ise Dünya’da altı kapalı beton iskele ve dalgakıranı üreten firmadır.
Yüzer Dalgakıran'ın faydaları nedir?
Marinatek Dalgakıranları çok kuvvetli yapıdadır ve mükemmel olarak dalgaları hafifletir. Marinatek Dalgakıranların dizaynı için son 20 yılda dünyada yapılan tüm araştırmalar temel alınmıştır. Kapsamlı araştırmalar neticesinde yüzen dalgakıran araştırması teorik hesaplamalar ve alan testleri ile aynı ölçütlerdeki ürünlere göre %40 daha iyidir.
marinatek_yuzer_dalgakiran

  • Draft ve Firebird özelliği ; Marinatek firmasının ürettiği Dalgakıranların draftları emsallerine göre daha yüksek gelmektedir. Bu da istenmeyen doğa olaylarına karşın teknelere, marinaya gelebilecek zararı en aza indirgemeyi sağlarken siz kullanıcılara güven verir.
  • Projelendirme ve Ar-Ge ; Marinatek,herkesin bildiği ürünleri üretmek yerine, herkesin bildiği ürünleri yeni metodu ve tasarımları ile alışıla gelmişten çok daha kaliteli ve ucuza üretmekte ve sahip olduğu ar-ge vizyonu ile sürekli yeni üretim teknikleri dizayn etmektedir.
  • Yalıtım uygulanması ; Yüzer Dalgakıranlara imalat aşamasından sonra ekstra negatif su geçirmez yalıtım sistemi uygulanır.


Yüzer Dalgakıran | DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Özel tasarımlı beton kullanılması ;
Klasik imalatlarda kullanılan beton yerine özel tasarımlı bir beton kullanılmıştır. Bu beton sayesinde yüzey kalitesi çok yükseltilmiş, su geçirimi sıfıra yaklaştırılmıştır.
Kullanılan parçaların uyumlu olması ;
Konnektör kutuları ve kaldırma mapalarının olduğu kutular lazer kesim olduğundan hepsi birbirine uyar.
Özel kalıp olması ;
Kalıplar ve köpükler tamamen özel imalat lazer kesimdir. Bu özellikte denizde denge için önemlidir.
Dayanıklı olması ;
Dalgakıranın üst yüzeyi yüksek sertlik derecesine kürlenmiştir. Kullanım ömrü boyunca dalgakıranın üzerine düşen cisimlerden dolayı çizilmesi zorlaştırılmıştır.
Denizde dengeli durması ;
Üretilen her malzemenin denizde dört bir noktası da aynı gelmektedir. Bu özelliğinden dolayı yüzer dalgakıranlar fırtına, rüzgar gibi denizden gelebilecek istenmeyen zararları en aza indirir.
Denizden gelen darbelere dayanıklı olması ;
Denizden gelebilecek istenmeyen olaylara karşı dayanıklıdır. Klasik dalgakıranların denizden alabileceği hasarların hiçbiri Marinatek yüzer dalgakıran iskelelerinde oluşmaz. Bu da Marinatek Dalgakıran’ın özelliğidir.
Emsallerine göre daha kullanışlı olması ;
Marinatek Yüzer Dalgakıranlar, aynı ölçülerdeki emsallerine göre daha dayanıklıdır. Dayanıklılığının yanında draftı daha yüksek olmakla birlikte freeboardu diğer dalgakıranlar ile aynıdır. Bu özelliğiyle dalgakıranlar denizden gelebilecek dalgalanmaları absorbe ederek daha rijit durur.
Dengeli olması ;
Dalgakıran özel tasarlanmış konstrüksiyonu sayesinde son derece sağlamdır. Nakliye esnasında oluşabilecek olumsuzluklarda, vinç operasyonlarında, emsallerine göre daha emniyetlidir. Şantiyede oluşabilecek hatalı stoklama vb. durumlarda kırılmaz.
Altı kapalı beton olması ;
Marinatek tarafından üretilen Yüzer Dalgakıran sisteminin altı beton ile kapalıdır. Farklılaştırılmış olan imalat tekniği ile alt beton, yan perdeler ve üst beton aynı anda dökülmekte, soğuk derz ve ek yeri çizgisi gibi istenmeyen ek yerleri bulunmayıp, ürünün uzun ömürlü olmasını sağlar.


Profesyonel Kadro & Profesyonel İşler

En iyi fiyat ve profesyonel işler için