Yüzer Marina


YÜZER MARİNA ÜRETİCİSİ MARİNATEK

Yüzer marina üretiminde sektörün lider markası !!

Yüzer marina teknolojisi basit bir teknoloji değildir. Marinatek, 20 yıllık tecrübesi ile ürünlerini çok daha kaliteli ve ucuza üretmektedir.

Yüzer Marina nedir ?
Yüzer iskelelerin birbirine bağlanmasıya oluşan ve buna geçiş yolu, parmak iskelelerin bağlanmasıya oluşan üniteye yüzer marina denir.
Yüzer Marina’nın faydaları nedir?
Marinatek Yüzer Marina her türlü bölge ve iklim koşullarına dayanacak şekilde tasarlanır. Marinatek Yüzer Marinalar için çelik ve alüminyum pontonlarını modern bir şekilde üretir. Bu sistem kıyı bölgesindeki ve korunaklı marinalar için dizayn edilmiştir. Marinatek Araştırma Kısmı; Yüzen Evler, Yüzer Yüzme Arenaları ve Yüzer Golf Sistemleri de sunmaktadır..
Yüzer Marina nasıl yapılır ?
Beton yüzer sistemler üstünlüğünü kanıtlayarak bütün dünyada marinalarda en çok kullanılan yüzer iskele sistemleridir.Modüler ponton ünitelerinin beton zemini ve üst kaplaması profil ve işlenmiş özel çamı, kaymayı engelleyici profil sert ahşap veya sentetik materyal olabilir. Pontonlar servis kanallarını ve parmak iskele konumunu ayarlama düzeneğini barındırır. Pontonlar kolay olarak direklerle, zincirle
marinatek_yuzer_marina

  • Draft özelliği ; Marinatek firmasının üretiği iskelelerden oluşan marinaların draftları 20 cm.daha yüksektir.Firebirdleri ise standart ölçüdedir.Bu da insanların marina içi dolaşımlarında kendilerini daha rahat ve güvende hissetmelerini sağlar.
  • Projelendirme ve Ar-Ge ; Marinatek, herkesin bildiği ürünleri üretmek yerine, herkesin bildiği ürünleri yeni metodu ve tasarımlar ile alışıla gelmişten çok daha kaliteli ve daha ucuza üretmekte ve sahip olduğu ar-ge vizyonu ile sürekli yeni üretim teknikleri dizayn etmektedir.
  • Yalıtım uygulanması ; Yüzer marinalar için üretilen iskelelere imalat aşamasından sonra ekstra olarak negatif su geçirmez yalıtım sistemi uygulanır.


Yüzer Marina | DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Özel tasarımlı beton kullanılması ;
Klasik imalatlarda kullanılan beton yerine özel tasarımlı bir beton kullanılmıştır. Bu beton sayesinde yüzey kaliteleri çok yükseltilmiş, su geçirimi sıfıra yaklaştırılmıştır.
Kullanılan parçaların uyumlu olması ;
Yüzer marina için kullanılan konnektör kutuları ve kaldırma mapalarının olduğu kutular lazer kesim olduğundan hepsi birbirine uyar.
Altı kapalı beton olması ;
Marinatek tarafından üretilen yüzer iskelelerden oluşan yüzer marinalarda ki her iskelenin altı beton ile kapalıdır. Farklılaştırılmış olan imalat tekniği sayesinde alt beton, yan perdeler ve üst beton aynı anda dökülmekte, soğuk derz ve ek yeri çizgisi gibi istenmeyen ek yerleri bulunmamaktadır. Bu da marinaya ekonomik kazanç sağlar.
Dayanıklı olması ;
İskele üst yüzeyi yüksek sertlik derecesine kürlenmiştir. Kullanım ömrü boyunca iskelenin üzerine düşen cisimlerden dolayı çizilmesi zorlaştırılmıştır.
Denizde dengeli durması ;
Üretilen her malzemenin denizde dört bir noktası da aynı gelmektedir. Bu özelliğinden dolayı marinanız da bağlı olan tekneler ve marina içi dolaşımlarda insanlara güven verir.
Denizden gelen darbelere dayanıklı olması ;
Yüzer marinalarda denizden gelen doğa olaylarına karşı dayanıklılık oldukça önemlidir. önemlidir. Marinatek yüzer iskelelerinden oluşan marinalarda bu gibi doğa olaylarıyla zarar görmeniz en aza iner.
Emsallerine göre daha kullanışlı olması ;
Marinatek yüzer iskelelerden oluşan yüzer marinalar emsallerine oranla çok daha uzun ömürlüdür. Yüzer marina için kullanılan iskelelerin draftları yüksek olmakla birlikte freeboardları diğer iskeleler ile aynıdır. Bunun sonucunda marina da oluşan ufak dalgalanmalar çok daha rijit durur. Ve dalgalanmaları çok daha iyi absorbe eder.
Dengeli olması ;
İskele özel tasarlanmış konstrüksiyonu sayesinde son derece sağlamdır. Nakliye esnasında oluşabilecek olumsuzluklarda, vinç operasyonlarında, klasik iskelelere kıyasla çok daha emniyetlidir ve kırılmaz. Şantiyede oluşabilecek hatalı stoklama, taşıma ve istem dışı durumlarda kırılmaz.
Özel kalıp olması ;
Yüzer marinalar için kullanılan iskelelerin kalıpları ve köpükleri tamamen özel imalat lazer kesimdir. Bu özellikte denizde denge için önemlidir.


Profesyonel Kadro & Profesyonel İşler

En iyi fiyat ve profesyonel işler için